You are here

VI. Tvirtesniu žingsniu

Po sėkmingo pasirodymo 1985 m. respublikinės dainų šventės ansamblių vakare Kalnų parke, LVA folkloro ansamblis darėsi vis labiau žinomas ir mėgiamas. Buvome kviečiami į festivalius, įvairias šventes: Klaipėdos festivalį „Aš atdarysiu dainų skrynelę“, Žemaičių festivalį Plateliuose, jaunimo šventę ant Rambyno kalno, „Grok, Jurgeli“ šventę Kauno sporto halėje, daugybę renginių Kaune, Vilniuje, rajonuose — Šiauliuose, Tauragėje, Rokiškyje, Molėtuose ir kt.

Malonius prisiminimus paliko koncertas „…ir kas do naktis“ Kauno filharmonijos salėje, pasitinkant 1986 metus, kartu su kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus „Argo“ grupe. Mūsų dainuojamos autentiškos dainos skambėjo greta „Argo“ atliekamų J. S. Bacho fugų.

Tai buvo puikus renginys, parodęs, kad mūsų liaudies dainos yra tokios pat genialios, kaip ir pasaulio klasikų šedevrai. Tik reikia jas dainuoti, o ir klausyti, ir išgirsti pagarbiai, kaip tą darė vakaro rengėjas maestro Giedrius Kuprevičius ir du vakarus pilnutėlėje salėje buvę žiūrovai.